Посол Аманмурадов Нурберди відкрив у ЖДТУ Українсько-Туркменський освітньо-культурний центр

27 квітня 2016 року у Житомирському державному технологічному університеті відбулося офіційне відкриття Українсько–Туркменського освітньо-культурного центру. У ньому взяли участь високоповажні гості: Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович та заступник голови Житомирської облдержадміністрації Лагута Ярослав Миколайович.

У своєму виступі Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Н.А. наголосив, що Україна і Туркменістан розпочали співпрацю у сфері освіти у 2001 році і при цьому обидві країни взаємно визнають документи про освіту. Звертаючись до присутніх на заході в ЖДТУ туркменських студентів, він попросив їх бути розумними, розважливими, знайомитися з культурою і традиціями України, вивчати іноземні мови, заводити друзів і запрошувати їх відвідати Туркменістан.

«Туркменістан та Україна дружать між собою і налагоджують співпрацю у різних сферах – повідомив Аманмурадов Н.А. – Нам приємно, що у Житомирському державному технологічному університеті туркменським студентам створюють усі умови для навчання та розвитку. Вони повертаються першокласними фахівцями, а за рівнем знань не поступаються європейським вишам. Українсько–Туркменський освітньо-культурний центр – це перший такий центр у вашому регіоні і другий в Україні. Переконаний, що його поява сприятиме ще тіснішому налагодженню зв’язків і співпраці ЖДТУ з навчальними закладами Туркменістану. Наші студенти, маючи такий Центр, будуть вкладати у нього свою любов, енергію та розповідати друзям про Туркменістан ще більш детально».

Ректор Житомирського державного університету Віктор Валерійович Євдокимов наголосив, що приїзд Надзвичайного і повноважного посла Туркменістану в Україні  Аманмурадова Нурберди Аманмурадовича – це велика честь для навчального закладу. Водночас, у ЖДТУ готові й надалі приймати у себе студентів з Туркменістану і допомагати їм обрати бажану спеціальність. Він також наголосив, що українські студенти доброзичливо ставляться до своїх закордонних друзів.

[su_slider source=”media: 54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64″ link=”lightbox” title=”no”]

Заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Миколайович Лагута, який свого часу закінчив ЖДТУ, на власному життєвому прикладі показав студентам з Туркменістану, що вони зробили правильний вибір, коли для здобуття вищої освіти обрали технологічний університет у Житомирі.