Посол Аманмурадов Нурберди відкрив у ЖДТУ Українсько-Туркменський освітньо-культурний центр

27 квітня 2016 року у Житомирському державному технологічному університеті відбулося офіційне відкриття Українсько–Туркменського освітньо-культурного центру. У ньому взяли участь високоповажні гості: Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович та заступник голови Житомирської облдержадміністрації Лагута Ярослав Миколайович.

У своєму виступі Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Н.А. наголосив, що Україна і Туркменістан розпочали співпрацю у сфері освіти у 2001 році і при цьому обидві країни взаємно визнають документи про освіту. Звертаючись до присутніх на заході в ЖДТУ туркменських студентів, він попросив їх бути розумними, розважливими, знайомитися з культурою і традиціями України, вивчати іноземні мови, заводити друзів і запрошувати їх відвідати Туркменістан.

«Туркменістан та Україна дружать між собою і налагоджують співпрацю у різних сферах – повідомив Аманмурадов Н.А. – Нам приємно, що у Житомирському державному технологічному університеті туркменським студентам створюють усі умови для навчання та розвитку. Вони повертаються першокласними фахівцями, а за рівнем знань не поступаються європейським вишам. Українсько–Туркменський освітньо-культурний центр – це перший такий центр у вашому регіоні і другий в Україні. Переконаний, що його поява сприятиме ще тіснішому налагодженню зв’язків і співпраці ЖДТУ з навчальними закладами Туркменістану. Наші студенти, маючи такий Центр, будуть вкладати у нього свою любов, енергію та розповідати друзям про Туркменістан ще більш детально».

Ректор Житомирського державного університету Віктор Валерійович Євдокимов наголосив, що приїзд Надзвичайного і повноважного посла Туркменістану в Україні  Аманмурадова Нурберди Аманмурадовича – це велика честь для навчального закладу. Водночас, у ЖДТУ готові й надалі приймати у себе студентів з Туркменістану і допомагати їм обрати бажану спеціальність. Він також наголосив, що українські студенти доброзичливо ставляться до своїх закордонних друзів.

Заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Миколайович Лагута, який свого часу закінчив ЖДТУ, на власному життєвому прикладі показав студентам з Туркменістану, що вони зробили правильний вибір, коли для здобуття вищої освіти обрали технологічний університет у Житомирі.